Journal

Why do you need different underwear for working out?
When it comes to wearing underwear working out, there is certainly diversity in preference. To wear or to go bare? Should you have ‘workout’ underwear and ‘day’ underwear? No need to get your knick...
Read more
By choosing recycled nylon, we are diverting waste away from landfill and its production uses far less resources including water, energy and fossil fuel. It’s a win-win! Except for cost, it is much...
Read moreIf this helped, the underwear might too.
Underwear you forget you're wearing — sold in singles or in 4 / 7 / 10-packs at up to 47% off.
Easy way in
The 4-Pack
A week's worth, on rotation.
$99$128
See the 4-Pack → MOST POPULARFill the drawer
The 7-Pack
One choice, the year sorted.
$139$224
See the 7-Pack →Best value · save $151
The 10-Pack
End the underwear problem.
$169$320
See the 10-Pack →Just want to try one? The Gym G — $32 · Read more from us → /blogs/news
